НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###"Волынь" - "Ворскла" 0:4. Когда первый блин становится комом ###

Ассистенты: Сергей Цымбал, Станислав Боклажко (оба - Киев)

Голы: Сачко, 6, 40, Янузи, 30, Есин, 83

"Волынь": Ндойе, Омоко, Семочко, Шандрук, Лисовой (Ковалюк, 28), Симинин, Герасимюк, Стевич, Женюх (Лопес, 46), Майкон, Рачич (Павлов, 60)

"Ворскла": Долганский, Даллку, Красноперов, Маркоски (Безус, 86), Кулаков, Сачко, Медведев, Янузи (Громов, 69), Селин, Ярмаш (Чеснаков, 78), Есин

Предупреждены: Рачич, 44, Стевич, 45+1, Омоко, 89 – Красноперов, 62

Ну, вот и дождались болельщики старта нового футбольного сезона в Украине. Для любителей этого спорта в Луцке сегодня был и вовсе двойной праздник. Мало того, что взяла старт украинская Премьер – лига, так еще и «Волынь» спустя 4 года вернулась в когорту лучших команд страны. Вот только возвращение это сегодня было изрядно подпорчено полтавской «Ворсклой». Подопечные Николая Павлова полностью разбили волынян на их поле – 0:4. Что уж и говорить, прав был Виталий Кварцяный, когда говорил, что для премьер – лиги у его команды только полтора игрока. Впрочем, не будем забывать, что это всего лишь 1 игра, к тому же стартовая для лучан в чемпионате. Так, что торопится с выводами, еще рано. А выводы эти касаются, как и блекло отыгравших хозяев, так и неожиданно результативных сегодня гостей.

В основе «Волыни» по сравнению с прошлым сезоном в первой лиге, появилось сразу 6 новых футболистов. Оборона команды изрядно усилилась опытными Омоко, Семочко и Шандруком. Упрочить позиции лучан в центре поля были призваны Женюх и Стевич, а добавить остроты в атаке - Рачич. Но, не один из вышеперечисленных новичков не смог достойно себе проявить в этой игре. А ведь многие из них уже давненько как понюхали пороха украинской премьер – лиги. Оправдание этим игрокам может быть только одно и звучит оно всего лишь одним словом – несыгранность. Именно она наверняка и была основополагающим фактором сегодняшнего луцкого фиаско, тем более на фоне полтавской команды, которая вот уже более трех лет играет, практически одним и тем же составом. Но, тем не менее - 0:4, да еще и перед своими болельщиками, это уж слишком… А, вот «Ворскла» порадовала. Откровенно говоря, вряд ли кто-то ожидал от полтавчан столь уверенного старта в чемпионате. Тем более в свете такого уже привычного трансферного застоя. Всего лишь один футболист появился в полтавской команде в межсезонье, да и то арендованный у «Металлиста» Селин, который призван на левом фланге обороны, заменить покинувшего полтавские края Цурри. И в отличии от луцких новичков, полтавский проявил себя в этой встрече довольно неплохо. Так и напрашивается вывод, что количество не всегда качество. Но, не будем забывать, это всего лишь первая игра. Которая была еще интересной и в смысле наблюдения за игрой голкипера лучан – Ндое, которого Кварцяный безапелляционно провозгласил лучшим вратарем современности. Очень уж хотелось увидеть это футбольное дарование на деле. Увидели, но о результатах этих «смотрин» давайте поговорим в конце, а пока ближе к игре.

А началась встреча с атак «Волыни». На правах хозяев лучане с первых минут попытались насесть на ворота гостей. Но такой запал новичка чемпионата быстренько остудил уже на 6 минуте Сачко, который замкнул прострел Ярмаша с правого фланга. Василий забил свой 100 гол в чемпионатах Украины и кому – своей бывшей команде, где форвард то и состоялся как футболист! Удачное возвращение Сачко в свой когда-то родной город, вот только уже в составе другого коллектива. Забитый гол полностью парализовал действия футболистов «Волыни», как в атаке так и в обороне, которая стала похожа на проходной двор для юрких фланговых игроков гостей. Так на 11 минуте опасно прорывался к воротам Ндое Кулаков, но голкипер дуэль у полтавского игрока выиграл, переведя мяч на угловой. Гости продолжали диктовать на поле свои условия: уверенно разыгрывали мяч и не менее надежно сдерживали неуверенные попытки «Волыни» атаковать. Абсолютно провалил встречу Рачич, который был бессилен в борьбе с защитниками полтавчан. А вот защитная линия лучан гостеприимно устроила для атакующих игроков «Ворсклы» настоящий проходной двор в своей штрафной. На 27 минуте опасно навешал Кулаков, но Ндое в отчаянном прыжке кончиками пальцев перевел мяч на угловой. Впрочем уже спустя три минуты гости забили. Янузи удачно ворвался в штрафную, обыграл двух оппонентов и точным ударом в дальний угол заставил капитулировать первого номера мирового футбола. Тут же добить соперника мог Селин, но дальний удар у полтавского игрока немного не получился и мяч полетел мимо рамки. Но, унести ноги на перерыв уступая 2 мяча «Волынь» не смогла. На 40 минуте дубль оформил Сачко, удачно приняв мяч в штрафной соперника и эффектно пробив в угол ворот. Неудачно сыграл в этом эпизоде Омоко, который позволил, далеко не быстрому полтавскому форварду – гренадеру, так свободно распоряжаться мячом. На этом мяче собственно первый тайм и был окончен. Завершающие 5 минут полтавчане спокойно катали мячик, а «Волынь»… А «Волынь» просто ждала перерыва, не более того.

Односторонней получилась первая половина этой встречи. Итог первых 45 минут напрашивается только один – старожил чемпионата на голову сильнее его новичка, вот и все. Даже более того, сложилось впечатление, что полтавчане добыли столь весомое преимущество исключительно на классе, не спеша и солидно. Правда была надежда на возобновление хоть какой-то интриги во втором тайме. Но, видимо нагоняй от Кварцяного на его футболистов абсолютно не подействовал: те хоть и играли во второй половине получше, но целостное провальное впечатление от матча загладить не смогли.

Только начался второй тайм, как тут же могла забивать «Ворскла» четвертый, но Селин не воспользовался отменным шансом, когда после ошибки Ндое пробил неточно по пустым воротам. На 58 минуте наконец заставил о себе вспомнить Маркоски, но свой выход один на один с Ндое серб не использовал, добившись всего лишь углового. А вот на 61 минуте и лучане вспомнили о важности голов в футболе. Семочко удачно подключился к атаке и мощным ударом потряс штангу, но не более того. Так же само чуда для хозяев не случилось и на 71 минуте, когда Шандрук не смог дотянутся до мяча, после хорошего навеса с фланга. Собственно говоря это был последний шанс «Волыни» забить в игре: полтавчане хоть и играли вторую половину явно поспокойнее чем первую, но больше не позволили создать моментов у своих ворот. Даже более того – на 83 минуте ворсклянам удалась показательная контратака, результатом которой стал гол Есина. Именно Дмитрий и установил окончательный итог этой встречи – 0:4. Ужасный старт для «Волыни» и феерическое начало от полтавчан. Действительно это была игра из разряда, где одна команда полностью превосходила по уровню вторую. От этого и вполне закономерный результат, который наверняка позволит команде Павлова закрепится на первой строчке турнирной таблицы. Хоть и формально это все после первого тура, но все же для полтавчан приятно.

Да уж, неудачно вернулся большой футбол в Луцк. Конечно, мало, кто из местных болельщиков требовал от своей команды феерии в первой игре, но уж такой результат луцкие фанаты точно не ожидали. Да и столь результативную «Ворсклу» давненько не приходилось видеть. У полтавчан удачную игру провели форварды Сачко и Янузи, на двоих забив три мяча. Традиционно сильно у гостей, отыграли и фланги, где хозяйничали Есин и Кулаков. А вот, кто остался у ворсклян в тени, так это Маркоски. Как-то не пошла игра у лидера полтавчан, но вряд ли сильно расстроится этому серб, ведь результат игры для его команды более чем положителен. А вот, что касается «Волыни», то здесь выделить некого. Может быть с большой натяжкой Ндое, который в ряде эпизодов спас свою команду от еще большего позора. Но, с другой стороны 4 пропущенных мяча явно не говорят в пользу этого голкипера. Посмотрим, как сенегалей проявит себе в последующих встречах, но пока столь громкие высказывания Кварцяного в свой адрес, Ндое не оправдал и на половину.

Следующий матч лучане проведут на выезде против «Днепра», а на «Ворсклу» ожидает домашняя встреча с «Ильичевцем». И кто знает, может следующий тур вернет «Волыни», когда-то утерянное звание «грозы авторитетов», а «Ворскле» поможет закрепится, в верху турнирной таблицы.

Віталій Кварцяний (головний тренер «Волині»):

Програли ми цю гру ще до початку. Я побачив, що команда дезорганізувалась до початку чемпіонату. Гравці отримали травми в самий непідходящий момент. Гру також назначили на 14:30. В такий час люди навіть на пляжі не загаряють. Це дуже шкідливо для здоров’я, а особливо для фізіологічного функціонування. Одна справа гроші, телебачення, але не можна в такий час грати.

Майкон сьогодні зіграв найгіршу гру, яку можна було б зіграти. І жоден з футболістів не виглядав навіть на 50 відсотків того, яким він був на тренувальних зборах. Герасимюк також не пройшов збори повноцінно. Але мені не було кого ставити. Якби хоча б були б заміни. Поміняв одного, і вже думаєш коли другого. А там травма і все. Міняти потрібно було всіх відразу. Семочко всі ігри грав дуже добре. Одну гру з «Таврією» зіграв погано, хоча він грав не на своєму місці. Мені казали, що він ненадійний, підпише контракт і потім ти його ніде не зловиш, ні на грі, ні на тренуванні. Омоко трішки хворів, але все одно. Можливо його любов до Полтави не давала йому грати в повну силу. Він відповідав за Сачка, і Вася забив два м’ячі прямо з під його ніг. Дуже слабо і безхарактерно зіграла середня ланка. Рачич старався. Він 10 днів не тренувався в нього був надрив. Він грав з характером, провокував Даллку. Але суддя цього не помічав. Я гадав, що це тільки Пучков такий хитрий, а виявляється в Прем’єр лізі всі такі.

Ми мали перевагу, якби Шандрук забив за рахунку 0:3 і потім Семочко. Було б 2:3 і гра б повернулась по іншому. Ми не грали ще жодної гри в захисті з таким складом. Вони ще не зовсім зіграні і не розуміють один одного, запізнюються, залишають коридор.

Після перерви команду ми настроїли, але нереалізація моментів, знов вибила її з колії.

А саме головне, що суперник дуже зіграний. Одна з самих зіграних команд в лізі. Це команда виграла Кубок України. Я казав журналістам перед зустріччю, що в Полтави настане та біла полоса після чорної. Казав Павлову, щоб бодай не з нами ця полоса прийшла. А в нас перед цим була біла.

Я казав, що до гри призи ніхто не вручає. Але все рівно не вірилось, що ми зможемо предстати перед ЗМІ, вболівальниками, такими безпомічними, в’ялими важкими. Полтава проявила спортивну хитрість. У нас команда ще формується. Щодо футболістів, які проходили збори, то з Мостовим ми не домовились по грошам. З тими, що залишились, потрібно переглядати умови. Ми сьогодні виглядали на рівні колективу фізкультури. Суперник знає куди бігти, хто кого страхує, проявляє хамство. Кажу не дайте їм відчути себе господарями. Герасимюк, напевно, ще б через п’ять хвилин помер, і мене посадили б за грати. Треба з ним розставатись, так само з Ковалюком, Шандруком, Семочко. Женюх – це сьома ліга Львівської області.

- Сьогодні Сімінін грав опорника, це через те, що травми і немає кому грати?

- Не грав він ніякого опорника. Він грав з Маркоськи персонально, але так і не впорався. Коли отримував м’яч не знав, що робити. Лісового зробив капітаном, щоб він мужиком був, відповідальним. Він самий перший злякався, і з-за нього й гол перший забили.

- У нас сьогодні не було швидкості. Склалось враження, що пішки ходять. Є в нас якісь резерви на матчі з Дніпропетровськом?

- Та не пішки. Я кажу ще раз, що в такий час навіть люди не загаряють. Полтава також грала ритмічно. Блокують, провокують, кричать. Пішки не ходили, просто не проявили характеру. Ми просили на 20:00, чому вони зробили на 14:30? То навіщо взагалі грати. Підсилитись немає ким. На Україні знайти такого не можливо. Хороший гравець коштує 2 мільйона. Шарпар зараз травмований. Він отримав травму з «Буковиною» на голому місці. В нас зараз немає захисників як Польний, Федюков. Вони б якби врізали, то суперника винесли б з поля. І той більше до м’яча не підходив би. Вони не хочуть битись за м’яч. Вони швидко за зарплатою приходять, а грати так не хочуть.

Молодь вчора не проявила характер також. Хоча старались краще за основу. До мене підійшов Борис Петрович Клімчук і спитав кому дати кращого гравця. Я сказав нікому бо таких немає. Ніхто не зіграв на рівень навіть гравця першої ліги.

- Минулого разу, коли «Волинь» вийшла до вищої ліги то поступилась «Арсеналу» 1:8, ситуація не схожа на теперішню?

- Я дуже добре пам’ятаю цей матч. Першу гру ми програли 2:0 «Дніпру». Наступний матч ми виграли в «Металіста» за повних трибуна. Я тоді сказав на прес-конференції, щоб не переживали, і я знайду методи для підсилення гри. Ми тоді зайняли 6 місце і провели самий сильний сезон в історії. Сьогодні я такої впевненості не маю. Тих футболістів, що я взяв тоді були з характером. Тоді були гравці збірної Азейбарджану Алієв і Гулієв, в них була зарплата по тисячі доларів. А зараз там отримують в десять разів більше ніж в нас. За такі гроші футболісти взагалі не грають. Проблем є дуже багато. Я побачив по сьогоднішній грі, що ці гравці не будуть віддаватись. Без агентів вони навіть не тренуються. Тому питання, як підсилитись дуже важке. Всіх, що проходять школу «Шахтаря» відбирають. Ми по-новому будемо готувати дітей в школі, виховувати характер. Мені запропонували 30 чоловік молодих гравців, там 2 чоловіка можна було б взяти. Довгий, що в нас був, також непоганий хлопець, але грає назад, поперек поля. Хороші гравці всі розібрані. Мені кажуть беріть і поправите. Ну, але я ж не папа Карло, щоб свердлити, точити. Хочеться мати хоча б на половину виконавців. Зіграй п’ять хвилин і все. Але зіграй. Стевіч зрозумів, що на Україні серйозний футбол. Він загубився. Він здорово грав на зборах, отримав травму пропустив 5 днів. Без м’яча ніхто не грав. Всі поховались. Майкон боявся грати, хоча вже грав на Кубок і забивав.

Я відчував, що сьогодні буде щось не так. Полтава на зборах була рада, що з нами в нічию зіграла. Але щоб такий рахунок.

- Як будете команду підіймати на «Дніпро», якісь організаційні питання або кадрові ?

- Організаційних питань немає. Президент зробив все, щоб команді було комфортно працювати. На чемпіонат ми вийшли не в самому кращому концентраційному стані. Дисципліна і тактика ігрова була жахлива. Ми зіграли повно ігор і завжди мали перевагу. Я там робив по п’ять замін, але зараз три, для мене це мало. Будемо думати, що робити.

Микола Павлов (гловний тренер «Ворскли»): Коли я вчора був на матчі молодіжних команд, мені дуже сподобалось відношення ваших болільників. І те, що «Волинь» в Прем’єр-лізі я дуже радий. Буде переживати за вас. На жаль, дебют у вас на вдався. Я дуже переживав за цей матч, знаючи як тут важко грати. Нам сьогодні дуже сильно пощастило. Добре, що погода була гарна і не така спекотна, як обіцяли. Дуже радий за Василя Сачка, який радував колись вас, а зараз продовжує радувати нас.

- Було видно, що Янузі бере на себе гру, не боїться йти в обіграш. Це ваша установка чи ви дозволяєте це йому робити? Неодноразово казали, що Чижов хоче змінити команду, і ця команда «Ворскла»?

- Чижов звернувся до своєї команди, щоб йому дозволили хоча б в оренду повернутись в Полтаву. Але після тих матчів, які він провів за «Шахтар» Луческу вирішив залишити його в команді. Навіть після повернення Чигринського. А нам в оренду дадуть якогось іншого центрального захисника. З приводу Янузі то я дійсно дозволив йому брати гру на себе, оскільки Сачко не такий швидкий гравець. Він зіграв досить добре і мав багато моментів. На жаль, молодь наша травмована, але наші ветерани показали, що вони ще досить на високому рівні.

- «Волинь» їде до Дніпропетровська. Яку тактику їм побажаєте?

- «Дніпро» для мене також дорога команда. Але в першу чергу буду переживати за Віталія Володимировича. Після такого дебюту важко буде настроїти команду. Там буде не солодко. Але ваш тренер великий стратег. Він мобілізує команду на гарний результат.

- За рахунок чого ви обіграли «Волинь»? Ви ж не бачили їх останніх декілька ігор? А першу лігу взагалі не транслюють.

- Ми знали, що у вас не такі швидкі гравці. І маючи таку швидкість, як Кулаков протидіяти йому дуже важко. Він допоміг сьогодні Кварцяному виставити декількох гравців на трансфер. Кулаков зіграв на тому рівні, який ми від нього хочемо. Ми в швидкості окремих гравців були кращими.

- Ви грали в два чистих нападника?

- Останні матчі ми всі так граємо. З «Металургом» Донецьк було одна з наших кращих ігор. І після цього ми почали дотримуватись цієї тактики. І після цього ми нікому не програли і не уступили.