НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###"Волынь" - "Металлист" 0:3. Хто швидше грає, той перемагає ###

Ассистенты: Игорь Бицкало (Одесса), Андрей Береговой (Донецк)

"Волынь" (Луцк) - "Металлист" (Харьков) 0:3

Голы: Соса 45, Кристальдо 66, Хавьер 80

"Волынь": Недилько, Пищур, Пичкур (Лопес 90), Кинаш, Майкон, Павлов (Герасимюк 46), Масло, Годвин (Бабырь 75), Шиков, Симинин, Леандро

"Металлист": Старцев, Тайсон, Кристальдо (Торрес 76), Фининьо, Соса (Девич 59), Хавьер (Еременко 84), Эдмар, Валяев, Торсильери, Березовчук, Вильягра

Предупреждения: Павлов 42, Шиков 72, Симинин 83, Бабырь 90+3

Матч обіцяв бути цікавим, а особливо після того, як волиняни перемогли на виїзді «Дніпро». Тому були сподівання на цікаву і безкомпромісну гру. Тим паче, що минулого сезону «Волинь» поступилася харків’янам у рідніх стінах 1:4. Утім у складі лучан перед грою виникла проблема з опорним півзахисником. Карковський та Стевич травмовані, не зрозуміла ситуація з Шарпаром, який чомусь не грав цього дня. В решті решт довелося виходити у старті новачку Самсону Годвіну. Такі перестановки у складі теж дещо вплинули на результат.

Якщо дивитися по складу «Волині», то якихось несподіванок не було. У воротах – Неділько, у центрі захисту Масло та Шиков, правий фланг – Сімінін, лівий - Леандро, який, до речі, у першому таймі тримав усю бровку. Півзахист: опорника грав Годвін, в центрі - Кінаш, під форвардами - Пищур, на правому фланзі – Пічкур. Пару нападників склали Майкон і Павлов.

«Металіст» вийшов на гру у такому складі: Старцев захищав останній рубіж, у центрі оборони - Березовчук і Торсиглері, на флангах - Фініньо і Вільягра. У центрі півзахисту - Едгар і Валяєв, під форвардами - Хав’єр, на лівому фланзі - Тайсон, на правому – Соса. Чистого нападника грав Крістальдо.

Початок матчу уже був доволі веселий, який пророкував, що сумної гри не буде. Тайсон пройшов з лівого флангу, змістився в центр, наніс удар, але м’яч пройшов біля штанги. Утім господарі теж довго не чекали і увійшли у гру доволі активно пресингувавши гравців «Металіста» на його половині поля. Як результат, харків’яни подекуди порушували правила. Тож не минуло й 15 хвилин як шкір’яний затріпотів у сітці гостей. Після розіграшу штрафного м’яч опинився у Леандро, той навісів у центр карного майданчика, Пищур з центральними захисниками не дотягнулися, зате Павлов майже без перешкод прийняв, і пробив з гострого кута – гол. Однак відкрити рахунок не судилося, суддя зафіксував фол нападника лучан на оборонцеві «Металіста». Радість вболівальників змінилася саркастичними вигуками на адресу рефері.

А через кілька хвилини уже хороша нагода з’явилася у гостей. Фініньо пройшов лівим флангом віддав на Валяєва, і майже на лінії штрафної на ньому суддя зафіксував порушення. З «убійної» позиції Соса запустив м’яч значно вище. Ударом над воротами відповіла і «Волинь», після розіграшу кутового Пищур головою не потрапляє у рамку. А найкращу нагоду забити м’яч у господарів втрачає Павлов. Не вгамований Леандро віддає навісну передачу, яка знаходить Євгена майже на лінії воротарської, однак замість того, щоб спокійно завершити момент на свою користь, Павлов б’є на силу і шкір’яний пролітає вище воріт.

Здавалося, що волиняни таки знайдуть свій шанс, і заб’ють. Але окрім голу з офсайду того ж Павлова глядачі так і не побачили м’ячів від гравців «Волині». Натомість «Металіст» потихеньку пристосувавшись до силової гри господарів, почав створювати моменти. Кілька разів оборонці лучан в останній момент ліквідовували небезпеку. А під кінець першого тайму довелося серйозно вступити у гру голкіперу лучан Недільку, який не дозволив Крістальдо реалізувати вихід віч-на-віч. Утім в роздягальню лучани гол таки отримали. Обрізавшись у центрі поля гравці середньої лінії господарів дали можливість Березовчуку, який грав захисника, пройти майже до карного майданчика, той віддав пас на хід Сосі, м’яч пройшов як ніж крізь масло (чи Масло) і новачок харків’ян проштовхнув смугастого повз Неділька, закотившись по зрадницькі у кут, ледь розминувшись зі стійкою – 0:1.

Перший тай загалом можна сміливо записати до активу лучан, які на рівних грали «Металістом», утім гол у роздягальню дався взнаки. У другій половині гри гравці «Волині» суттєво підсіли, і навіть вихід свіжого Герасимюка не допоміг лучанам. Натомість харків’яни упіймавши ниточку гри, почали все частіше створювати моменти. Особливо активним були на лівому фланзі Фініньо і Тайсон, які буквально розривали Сімініна. Захисник лучан явно не встигав, а тому небезпека з його позиції надходила постійно. Уже на початку другої 45-ти хвилинки однофамілець відомого боксера вийшов на побачення з Недільком під гострим кутом, але удар на техніку в дальній кут відверто не вийшов.

Хорошу нагоду відквитати м’яч після 15 хвилин гри другого тайму втрачає Пищур, який після кутового «смачно» б’є головою у кут, але цього дня Старцев стояв бездоганно. Голкіпер гостей відіграв вдало, як на виходах, так і на лінії воріт. Хоча лучани теж добряче грішили не точними ударами. Взяти хоча б штрафний по центру воріт за метр від карного майданчика у виконанні Майкона: м’яч пролетів, ну дуже не точно. А от хто реалізував стандарт, так це «Металіст», хоча з такими атлетичними гравцями як у луцької команди, кому як не їм треба було використовувати цей козир. Після розіграшу кутового шкіряний потрапляє до Девіча, той пробиває на силу майже по центру воріт, але Неділько реагує на цей удар, утім на добиванні перший Крістальдо.

Пропустивши другий м’яч гравці «Волині» зовсім розклеїлись. Створюючи, що на зразок штурму, оборонці почали регулярно провалюватись, дозволяючи швидконогим форвардам харків’ян втікати на побачення з Недільком. Голкіпер лучан лише завдяки вдалій грі на виходах не дозволяв забити третій м’яч, утім і він був безсилий, після проведеної контратаки гостей за 10 хвилин до кінця гри. Хав’єр протягнув шкіряного зі своєї половини майже до штрафного, віддав на ліво вільному Девічу, той повернув смугастого назад і десятка «Металіста» буквально розстріляв ворота з близької відстані.

Волиняни намагалися відквитати бодай один м’яч, але усі спроби були марні. Пищур не реалізував хорошу нагоду вийшовши віч-на-віч зі Старцевим, утім забарившись втратив момент для удару. Пічкур з гострого кута після штрафного намагався поцілити у ворота, але голкіпер гостей розгадав задум ліквідувавши небезпеку. Бабир продемонструвавши техніку обіграв кілька гравців харківської команди не влучив у дальній кут, а удар на силу капітана лучан після стандарту прийшовся прямо в руки стражу воріт «Металіста». Фінальний свисток зафіксував невтішний для господарів рахунок 0:3.

Що ж зовсім не такого результату чекали господарі та їх вболівальники у цьому матчі. І якщо в першому таймі гра була рівних суперників, то в другому «Металіст» просто перебігав своїх опонентів. Харків’яни взяли швидкістю, а на мокрому полі це було ще простіше зробити. Лучанам явно не вистачає динаміки у грі, а граючи проти таких суперників не можна ні на мить зупинятися. Волиняни знегребували цим правилом і поплатилися. Далі на господарів чекає дещо легший календар, адже після вдалих ігор з такими командами як «Таврія» і «Дніпро» можливо накопичилась психологічна втома плюс відсутність стабільного складу з постійно прибуваючими новими гравцями далося взнаки. Утім висновки робити ще рано.

Віталій Кварцяний (головний тренер «Волині»): - Після такої гри відразу дуже важко говорити. Перед грою завжди тренери пишуть склад, планують хто і як буде грати, але в нас стався прецедент якого я не очікував, напевно, перший раз в українському футболі. Вчора до мене підійшов Шарпар і сказав, що він грати не буде. Сказав, що йому подзвонили з Харкова, і погрожували. Сказали, якщо я вийду грати, то йому там буде дуже погано. Потім ми з ним порозмовляли. Я поїхав до президента, сказав що і як. Він погодився грати. Потім знову сказав, що не буде. Я йому сьогодні дзвоню він каже, що не буде грати. Я заходжу в роздягальню він сидить. Я питаю, ну що Слава ти готовий грати? Він мені каже, що не буде грати. Довелося міняти склад. Атмосфера в команді зараз не зрозуміла. Я сьогодні команду не взнав. Ми заявили Годвіна вчора вночі, але він зіграв дуже погано, не зрозумів, що йому потрібно робити. Він перш за все повинен руйнувати. Він не приніс команді ніякої користі. Не відбирав м’ячі. Ці гравці, що грають в «Металісті» потребують жорсткої гри. З Шарпаром я взагалі порву будь-які відносини. Так не робиться. Якщо б Харків привіз Мессі і сказав, що він не заявлений і чи може він грати – нехай грає, цікаво було б порівняти. Я ж по пальцям збираю гравців, які можуть брати участь в єдиноборствах, це – Стевіч, Карковський. Команда залишилась без гравців середньої лінії, які можуть щось відібрати. Годвін не встигав. Кінаш забрав ногу і нам забили гол. Дома не можна так грати. Гол в «роздягальню» вдвічі порушив атмосферу, яку нам вдалось створити. Ми мали деколи перевагу і могли забивати. Бразильці, котрі в «Металісті», вони не граються з м’ячем. Вони грають в футбол. Майкона, я сьогодні не впізнав. До нього приїхала вчора жінка, і навіщо воно нам потрібно було. Це все факти, які порушили концентрацію гри команди. Я не очікував такого результату. Ви можете порівняти індивідуальну майстерність, яка коштує серйозних коштів. В нас немає гравців з швидкісною технікою. Вона дорого коштує. Харків це зрозумів, і вони мають гравців, які дорого коштують і володіють індивідуальною швидкісною технікою. Це самий сильний компонент індивідуальної майстерності. Шкода, що ми підводимо людей, що вірять в нас. В нашої команди кваліфікація для Прем’єр ліги дуже не велика. Я казав, ще після минулої гри, що якщо ми не будемо відбирати м’ячі в центрі поля, нам з «Металістом» немає чого робити. Нас розірвали і могли ще кілька забити. Якщо в Дніпропетровську був день не зовсім поганий, то сьогодні досить погано все склалось. Треба шукати гравців, але де їх найти в Україні. Ми іноземців поки беремо в оренду.

- По Шарпару ви особисто з Маркевичем говорили?

- Ні, я зателефонував Краснікову. Він мені каже, що це їхній гравець. Ми домовлялись про зовсім інше. Про оренду на пів року, а там буде видно. Якщо ми взяли Годвіна, і там написано, з «Карпатами» не грати, то він не гратиме. Ми слово тримаємо. Якщо навіть теоретично мені сказали, я б слово тримав би. А так перед грою переламали нам все. Там ідуть на все, щоб виграти.

- Сімінін сьогодні багато провалювався?

- Я знаю. Йому б мозок. Як йому ще пояснювати? Найдіть мені кращого. Кращого не найдете. За кращого просять мільйон доларів і ще й не відпускають. Правого захисника немає. Він взагалі в іншій команді. Не буду говорити прізвище. Ми не змогли багатьох взяти, що мені потрібно. Але, що змогли те взяли.

Павлов не сподобався «Генку» чи є варіанти?

- Його агент не приїхав. Він сказав, що буде два-три дні тому, говорити за суму. В людей не вистачає сміливості сказати як є. Всі щось видумують. Невже важко казати, як є насправді. Сьогодні він в деяких моментах зіграв добре. Я йому кажу, щоб він рукою не грав, а він знову сьогодні те саме.

Воротарів шукаєте зараз?

- Переглянули біля 17 воротарів. Зараз приїхав з Польщі. Я ще його не роздивився. Ми готуємо своїх, взяли молодих хлопців

Мирон Маркевич (головний тренер «Металіста»): - Після перемоги «Волині» в Дніпропетровську, де я рахую команда чесно виграла, ми дуже серйозно налаштовувалися. В нас були проблеми в обороні. Випали Папа та Обрадовіч. Тому в нас побоювання були. Перший тайм були «качелі» то туди, то сюди. Гол в роздягальню на мою думку все вирішив. В другому таймі ми вже повністю контролювали хід гри. Довели її до логічного завершення.

- Прокоментуйте будь-ласка дебют Соси.

- По-перше він ще не готовий. Я з ним розмовляв перед грою. Він сказав, що тайм і трішки більше він зможе відіграти. Він кілька днів назад приїхав, потренувався з командою. До того він мав декілька тренувань з «Наполі». Я думав чи його відразу поставити, чи після перерви. Як для першого разу він зіграв не погано, ще й гол забив. Щоб так і надалі було

- Чи полегшив вам гру гол забитий наприкінці першого тайму?

- Ми і до того могли забити. В «Волині» також був гарний момент. Цей гол звичайно дався в знаки.

- Те, що в «Волині» не грав Шарпар, це було наполягання «Металіста»?

- Ні, я вчора дозволив йому грати. Хоча ми віддали футболіста в безоплатну оренду. Його налаштовували грати. Ми спочатку були проти. Вчора я сказав, якщо хочете, то ставте, немає проблем.

- Сьогодні так випало, що кожен хто забивав гол, ви його міняли – це співпадіння?

- Лишалось трішки часу, потрібно було дати всім пограти. Єременко відіграв минулу всю гру. Ми стараємось підтримувати гравців.

- Ви задоволені грою Едмара, як новачка збірної України?

- Едмар завжди грає на хорошому рівні. Як він себе поведе в збірній мені важко сказати.

Якщо порівнювати «Волинь» з «Дніпром», і сьогоднішнім матчем, ви розчаровані в «Волині»?

- Перший тайм був хороший, трішки в кінці ми мали перевагу і мали декілька моментів.

Відомо, що багато гравців «Волині» переходило до «Металіста». Сьогодні б ви когось хотіли бачити в себе в команді?

- Мені сподобався Майкон. Якби був молодшим Пищур, звичайно забрали б. За інших мені важко сказати. Кінаш непогано перший тайм провів.